ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که تفاوت تگ ها یا همان برچسب ها با دسته بندی ها چیست؟ چه زمانی بهتر است از برچسب ها در سایت استفاده کنیم و چه زمانی باید به جای تگ ها از دسته بندی استفاده شود؟ آیا استفاده از تگ ها و دسته بندی ها در سئو سایت موثر است؟  استفاده درست از تگ ها و دسته بندی ها یکی مهمترین نکاتی هستند که بسیاری از سایت ها توجه چندانی به آن ها ندارند و به دلیل اینکه به صورت نامناسب و غیر اصولی برچسب گذاری روی مطالب سایت های وردپرسی انجام میگیرد باعث می شود که سایت به درستی در موتورهای جستجو دیده نشود و همچنین پیشرفت چشمگیری نداشته باشد.

استفاده بیش از اندازه از تگ ها و دسته بندی ها

متاسفانه در چند سال اخیر دیده میشود که مدیران سایت ها هنگام استفاده از برچسب ها و دسته بندی ها به تعداد زیاد از آن ها استفاده میکنند و تصورشان این است که هرچه بیشتر از تگ ها استفاده کنند سئو بهتری خواهند داشت درحالیکه این موضوع شاید چند سال گذشته که موتورهای جستجو به اندازه امروز پیشرفت نکرده بودند درست بود اما در حال حاضر استفاده بیش از اندازه از آن ها چیزی جز ضرر برای سایت شما به همراه نخواهد داشت. به عنوان مثال در برخی از مطالب سایت های پربازدید ایرانی که اغلب سایت های تفریحی با رتبه های الکسا زیر ۱۰۰۰ می باشند دیده می شود که بیش از ۵۰ تگ مختلف درج شده است که برخی از این تگ ها هیچ ارتباطی با محتوای آن مطلب ندارند، بنابراین باید فقط زمانی از یک برچسب استفاده کنید که در آن به یک ویژگی مشترک بین حداقل سه مطلب یا محصول  شما اشاره دارد. همچنین یک عده هم هستند که برای یک نوشته چندین دسته بندی انتخاب میکنند و یا شما برای هر مطلب دقیقا یک دسته بندی در وبسایتشان میبینید در حالیکه بهتر است فقط به دسته بندی اصلی اکتفا کنند.

استفاده از برچسب ها چه تاثیری در سئو دارد؟

هر برچسبی که شما استفاده میکنید در واقع صفحه ای است که مطالب مرتبط سایت شما را در یک بخش نشان میدهد. موتورهای جستجو قطعا به این صفحه دسترسی دارند و آن را در نتایج جستجو خود نشان میدهند و سایت شما در جستجوهای مرتبط نمایش داده می شود و از این طریق ورودی بیشتری از گوگل دریافت میکنید. اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در حال حاضر موتورهای جستجو پیشرفت کرده اند و در شناسایی استفاده غلط و درست از برچسب ها بسیار باهوش هستند، بنابراین نمیتوانید با استفاده از تگ های گوناگون ورودی بیشتری از گوگل دریافت کنید و استفاده بیش از اندازه از تگ ها نه تنها تاثیری بر سئو ندارد بلکه باعث سردرگمی کاربر می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *