لندینگ پیج یا صفحه فرود یکی از مهمترین صفحات سایت است که دروازه ورود بازدیدکننده به سایت شما می باشد. هدف از فرود بازدیدکننده به صفحات لندینگ پیج میتواند به دلیل کلیک بر روی لینکی خاص و افزایش بازدیدکننده،  به دست آوردن اطلاعاتی از بازدیدکنندگان برای برقراری ارتباط با آنها و افزایش فروش محصولات باشد.

در طراحی و ساخت لندینگ پیج چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

یکی از مهمترین نکاتی که در طراحی صفحات لندینگ پیج باید در نظر بگیرید این است که صفحه لندینگ پیج خارج از چارجوب کلی سایت باشد و نباید طرح کلی یک سایت در آن لحاظ شود. زمانی که یک بازدیدکننده با کلیک بر روی یک بنر تبلیغاتی برای اولین بار به سایت شما فرود میکند هیچگونه دید خاصی نسبت به سایت شما ندارد زیرا از گوگل سایت شما را سرچ نکرده است بنابراین صفحات لندینگ پیج در سایت هم میتواند فرصتی باشد تا به اهداف مورد نظرتان دست یابید و هم میتواند نقطه ضعفی باشد که بازدیدکننده دیگر به سایت شما سر نزند. پس باید این صفحات به گونه ای طراحی شوند که با خوب جلوه دادن سایت باعث افزایش بازدید و افزایش فروش محصولات سایت شوند. واضح است که اگر بازدیدکننده طراحی و ساخت صفحات فرود را بپسندد تمایل خواهد داشت اطلاعات موجود در آن را بخواند و دیگر قسمت های سایت را ببیند. لندینگ پیج میتواند هر قسمتی از سایت باشد. بعضی ها صفحه اصلی سایت را به عنوان لندینگ پیج در نظر میگیرند و بعضی ها یک صفحه خاص دیگر را معرفی میکنند.

چند نکته مهم درباره صفحه فرود یا لندینگ پیج

  • در صفحه فرود هیچگونه لینک خارجی قرار ندهید زیرا ممکن است کاربر به آن سایتی که لینک آن در صفحه وجود دارد برود و شما از هدفتان دور شوید.
  • صفحه فرود باید نوعی تبادل اطلاعات باشد که در ازای دریافت اطلاعات کاربر هدیه های ارزشمندی به آن ها ارائه میدهید. مثلا به ازای دریافت ایمیل و شماره تلفن همراه میتوانید کد تخفیف یا امتیاز ارزشمندی به آن ها بدهید که مخصوص خودشان است.
  • طراحی لندینگ پیج باید متناسب با هدف شما انجام شود.هدف های متفاوتی برای ساخت لندینگ پیج وجود دارد مانند دانلود کتاب الکترونیک رایگان، استفاده از یک محصول ویژه یا اشتراک در خبرنامه.
  • یک چیز با ارزش را به شکل رایگان در اختیار کاربران قرار دهید. ارائه خدمات و یا یک محصول ویژه که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار میگیرد برای بعضی از افراد بسیار شگفت آور است و میتواند انگیزه فوق العاده ای را برای کاربران ایجاد کند.
  • میتوانید از ویدئو کلیپ ها استفاده کنید. استفاده از ویدئو ها در صفحه فرود تاثیر بسیار زیادی روی میزان نرخ تبدیل کاربر به مشتری دارد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *