سئو چیست؟

سئو چیست

سئو چیست ؟ در ابتدا باید اعلام کنیم که سئو یکی از شاخه های دیجیتال مارکتینگ می باشد. سئو شامل مجموعه از کارها برای بهبود رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو می باشد. سئو برگرفته شده از عبارت Search Engine Optimize می باشد.

چرا سئو مهم است ؟

در بازار رقابتی امروز، بازاریابی سئو از همیشه مهمتر است. موتورهای جستجو روزانه به میلیون ها کاربر پاسخ می دهند. اگر یک وب سایت، بلاگ یا فروشگاه آنلاین دارید سئو می تواند به شما در گرفتن ترافیک رایگان هدفمند از موتورهای جستجو کمک کند.

چرا سئو برای مشاغل مهم است؟

فقط در موتور جستجوگر گوگل در ثانیه حدود 40000 درخواست وجود دارد. این رقم برابر با بیش از 3.5 میلیارد جستجو در هر روز است و این یک احتمال بزرگ است که مشتریان ایده آل تجارت شما از موتورهای جستجو برای یافتن محصولات ، خدمات یا اطلاعات استفاده می کنند.

اگر از تکنیک های سئو برای جستجوگرها برای رسیدن به بالای نتایج خود استفاده نمی کنید ، این سه مورد را از دست می دهید:

  1. بازید بیشتر وب سایت

طبق گزارش سایت BrightEdge بیش از نصف تمام ترافیک وب سایت ها از موتورهای جستجو می آید. با در نظر گرفتن تبلیغات پولی 10٪ و رسانه های اجتماعی فقط 5٪ این قابل توجه است:

سایت BrightEdge

2. درآمد بیشتر :

81٪ از مصرف کنندگان و 94٪ از مشتریان B2B قبل از خرید در موتورهای جستجو مثل گوگل محصول و یا خدمات خود را جستجو می کنند،  افرادی که از طریق جستجوی ارگانیک به سمت سایت خود می کشانید می توانند به مشتریانی که منجر به خرید از سایت شما تبدیل گردند. با این وجود برای اینکه یکی از مشاغلی باشید که 40٪ از درآمد متوسط ​​خود را از موتورهای جستجو دریافت می کنید ، باید یک استراتژی سئو داشته باشید.

3. بازدیدکنندگان بیشتر در فروشگاه

حضور موتور جستجو می تواند مشتریان محلی (لوکال) را به سمت فروشگاه یا آدرس محل کار شما سوق دهد.  تلفن های هوشمند به مردم این فرصت را می دهد تا در اوقات فراغت خود به مرور اینترنت بپردازند؛ از جمله 82٪ از کاربرانی که وقتی به دنبال خدمات یا محصولی در مکان فعلی خود هستند ، جستجوهای “نزدیک من” را انجام می دهند.

بهینه سازی موتور جستجو مهم است زیرا :

  • اکثر کاربران موتورهای جستجو احتمالا روی یکی از 5 پیشنهاد برتر در صفحات نتایج جستجو (Serp) کلیک می کنند. برای استفاده از این امر جلب بازدیدکنندگان وب سایت یا مشتریان به فروشگاه اینترنتی شما، وب سایت شما باید در یکی از این موقعیت های طلایی ظاهر شود.
  • سئو فقط مربوط به موتورهای جستجو نمی باشد بلکه شیوه های خوب سئو باعث بهبود تجربه کاربر و قابلیت استفاده یک وب سایت می شود.
  • کاربران به موتورهای جستجو اعتماد دارند و حضور در موقیعت های برتر برای کلمات کلیدی که کاربر در جستجوی آن است، اعتماد وب سایت را افزایش می دهد.
  • سئو برای تبلیغ برند وب سایت شما مناسب است. افرادی که وب سایت شما را با جستجو گوگل یا هر موتور جستجو دیگری پیدا می کنند، بیشتر احتمال دارد به آن اعتماد کنند تا این که در شبکه های احتماعی دیگری همچون اینستاگرام یا توییتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *