آموزش سئو خارجی (Off-page Seo)

آموزش سئو خارجی (Off-page Seo)

موش از شکاف دیوار سرک کشید تا ببیند این همه سر و صدا برای چیست. مرد مزرعه دار تازه از شهر رسیده بود و بسته‌ای با خود به خانه آورده و مشغول باز کردن، بسته بود. موش در سر رویای یک غذای دلچسب را می‌دید که همین که بسته را دید، از ترس تمام بدنش به لرزه افتاد چون صاحب مزرعه یک تله موش خریده بود.

موش با سرعت به مزرعه برگشت تا این خبر جدید را به همه حیوانات بدهد. او به هرکسی که می‌رسید، می‌گفت: «توی مزرعه یک تله موش آورد‌ه‌اند، صاحب مزرعه یک تله موش خریده است . . .». مرغ با شنیدن این خبر بال‌هایش را تکان داد و گفت: «آقای موش، برایت متأسفم. از این به بعد خیلی باید مواظب خودت باشی، به هر حال من کاری به تله موش ندارم، تله موش هم ربطی به من ندارد.»

میش هم وقتی خبر تله موش را شنید ، صدای بلند سر داد و گفت: «آقای موش من فقط می‌توانم دعایت کنم که توی تله نیفتی، چون خودت خوب می‌دانی که تله موش به من ربطی ندارد. مطمئن باش که دعای من پشت و پناه تو خواهد بود. موش که از حیوانات مزرعه انتظار همدردی داشت، به سراغ گاو رفت. اما گاو هم با شنیدن خبر، سری تکان داد و گفت: « من که تا حالا ندیده‌ام یک گاوی توی تله موش بیفتد!» او این را گفت و زیر لب خنده‌ای کرد و دوباره مشغول چریدن شد. سرانجام، موش ناامید از همه جا به سوراخ خودش برگشت و در این فکر بود که اگر روزی در تله موش بیفتد، چه می‌شود؟

در نیمه‌های همان شب، صدای شدید به هم خوردن چیزی در خانه پیچید. زن مزرعه دار بلافاصله بلند شد و به سوی انباری رفت تا موش را که در تله افتاده بود، ببیند. او در تاریکی متوجه نشد که آنچه در تله موش تقلا می‌کرده، موش نبود بلکه مار خطرناکی بود که دمش در تله گیر کرده بود. همین که زن به تله موش نزدیک شد، مار پایش را نیش زد و صدای جیغ و فریادش به هوا بلند شد. صاحب مزرعه با شنیدن صدای جیغ از خواب پرید و به طرف صدا رفت. وقتی زنش را در این حال دید او را فوراً به بیمارستان رساند. بعد از چند روز، حال وی بهتر شد. اما روزی که به خانه برگشت، هنوز تب داشت.

زن همسایه که به عیادت بیمار آمده بود، گفت: برای تقویت بیمار و قطع شدن تب او هیچ غذایی مثل سوپ مرغ نیست. مرد مزرعه‌دار فوراً به سراغ مرغ رفت و سوپ مرغ درست کرد. اما هرچه صبر کردند، تب بیمار قطع نشد. بستگان او شب و روز به خانه آنها رفت و آمد می‌کردند تا جویای سلامتی او شوند. برای همین مرد مزرعه‌دار مجبور شد، میش را هم قربانی کند تا با گوشت آن برای میهمانان غذا بپزد. روزها می‌گذشت و حال زن مزرعه‌دار هر روز بدتر می‌شد تا این که یک روز صبح، از دنیا رفت و خبر مردن او خیلی زود در روستا پیچید. افراد زیادی در مراسم خاکسپاری او شرکت کردند.

بنابراین، مرد مزرعه‌دار مجبور شد از گاوش هم بگذرد و غذای مفصلی برای میهمانان دور و نزدیک تدارک ببیند. حالا، موش به تنهایی در مزرعه می‌چرخید و به حیوانان زبان بسته‌ای فکر می‌کرد که کاری به کار تله موش نداشتند!

mouse trap

شبیه این داستان می‌تواند در هر دنیایی اتفاق بیفتد. شاید مسائلی که در نگاه اول، بی‌ارتباط به یکدیگر به‌نظر  برسند اما می‌توانند روی یکدیگر تاثیر بگذارند.

سئوی خارجی اینجاست که بگوید من همان تله موشی هستم که ظاهراً به سایت شما بی‌ارتباطم ولی در واقع باید استراتژی برای من داشته باشید که از من بی‌نصیب نشوید.

در واقع سئوی خارجی یک اصطلاح جامع برای اقدامات غیرمستقیم مرتبط با سئو است که با هدف افزایش رقابت نسبت به سایت‌های دیگر در سطح اینترنت صورت می‌گیرد که می‌توان آن را یک تاکتیک قدرتمند دانست که نقش بزرگی در رساندنِ سایت به رتبه‌ بالاتر دارد و همین مسئله موجب شده که برندها روی سئوی خارجی سرمایه‌گذاری کنند.

عده‌ای معتقدند که بهینه‌ سازی سئوی خارجی تنها از طریق لینک به‌دست می‌آید. در صورتی که تکنیک‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها به‌عنوان یک مزیت رقابتی نسبت به رقبا استفاده کرد. سئوی خارجی می‌تواند سال‌ها دوام بیاورد و رتبه‌ی دامنه سایت شما را در چشم گوگل و سایر موتورهای جستجوها افزایش دهد.

بسیاری از کارشناسان سئو، بهینه ‌سازی سئوی خارجی را مهم‌تر از سئوی داخلی می‌دانند. با این حال ما در سئو تهران معتقدیم هر دو می‌تواند به ارتقا سئوی سایت‌تان کمک کند.

چرا سئوی خارجی مهم است؟

گوگل از بیش از ۲۰۰ عامل برای رتبه‌بندی سایت‌ها استفاده می‌کند. رتبه‌بندی تنها براساس محتوا دشوار است؛ اینجا همان جایی است که سئوی خارجی پا به میدان می‌گذارد و از طریق اینکه دیگران درباره‌ی شما و سایت شما چه فکر می‌کنند، به موتورجستجوها کمک می‌کند تا مشخص کند که چقدر محتوای شما برای کاربران مناسب است. به همین دلیل است که گرفتن لینک از سایت‌های معتبر مهم است.

off-page seo

همان‌طور که می‌بینید، ارتباط مستقیمی بین تعداد بک لینک‌ها و رتبه‌ی صفحه وبسایت شما وجود دارد.

سئوی فنی در مقابل سئوی خارجی و داخلی:

در میان فاکتورهای رتبه‌بندی ارزیابی ‌سایت‌ها، متداول‌ترین عبارات ذکر شده در سئو داخلی، سئوی خارجی  و سئو فنی است. در زیر هر یک از این سه عامل را تجزیه می‌کنیم:

سئوی داخلی: به‌طور مستقیم به استراتژی سئوی سایت اشاره دارد. ربات‌های موتور جستجو از هر ۲۴ ساعت، ۷ بار سایت شما را اسکن می‌کنند تا دریابند محتوای سایت شما چقدر برای کاربران مفید است و محتوای بهینه شده سایت را با سایت دیگر رقبا مقایسه می‌کنند. محتوای متنی، عکس‌ها، متا تگ‌ها، لینک‌ها – همه این‌ها در این دسته قرار می‌گیرند.

سئوی خارجی: تمام فعالیت‌های سئو را که خارج از محدوده ‌سایت انجام می‌شوند، پوشش می‌دهد. لینک‌سازی پادشاه سئوی خارجی است، به علاوه فعالیت‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند سایت را به رتبه‌ی بالایی برساند. مانند روابط عمومی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و غیره.

سئوی فنی: سئوی فنی با هدفِ کرول کردن و بهبودِ ایندکس‌گذاری سایت، توسط الگوریتم‌ها‌ّی گوگل انجام می‌شود که می‌تواند شامل کارهای از قبیل: بهبودِ سرعت سایت، بهبودِ ساختار سایت،‌ کنیبالیزیشن در آدرس‌های اینترنتی و غیره است.

On-Page SEO

Off-Page SEO Technical SEO

Content

Link Building

Site speed

Meta tags

Content Marketing

Well-structured data

Heading optimization

SMM

XML Sitemaps

Internal linking

Blog posting

Canonicalization

Image optimization

Customer reviews

Hreflang tags

تلاش برای انتخاب بین سئوی فنی، سئوی خارجی و سئوی داخلی همانند انتخاب بین این است که چه‌چیزی را برای خانه خود بسازید: فونداسیون، دیوارها یا سقف. در اینجا هیچ انتخابی وجود ندارد. اگر می‌خواهید رتبه‌ی موتور جستجوی خود را بهبود ببخشید، باید تلاش کنید که همه آن‌ها را امتحان کنید.

بهترین تکنیک سئوی خارجی، چه تکنیکی است؟

یک تصور غلط در میان تازه‌کاران سئو این است که فعالیت‌های مرتبط با لینک تنها موردی است که اهمیت دارد. در حقیقت، الگوریتم گوگل به تعدادی از عوامل برای رتبه‌بندی محتوا توجه زیادی دارد.

لینک‌سازی فقط می‌تواند سایت شما را تا حدی پیش ببرد. چرا از ابزارهای متنوع و استراتژی‌‌ سئو استفاده نمی‌کنید تا سایت‌تان و برندتان بدرخشد؟

website rank

لینک‌ها مهم هستند، اما آنها تنها عامل رتبه‌بندی نیستند.

زمانی که از سئوی خارجی بر روی سایت خود استفاده می‌کنید به موارد زیر دقت کنید:

 1. اعتبار دامنه (Domain Authority) : امتیازی که توسط سایت Moz ایجاد شده است تا مروری بر عملکرد سایت‌ها در زمان انجام فعالیت‌های سئوی خارجی داشته باشد. اعتبار دامنه یا DA که عملکرد و کیفیت وبسایت‌ها را ارزیابی می‌کند بر اساس بک‌لینکی از یک وبسایت با DA بالاتر به وبسایتی با DA پایین‌تر است که به پیوند do-follow (که در زیر بحث می‌شود) منتهی شود و به وبسایتی که DA پایین‌تر کمک می‌کند تا رتبه صفحه بهتری داشته باشد و از نظر SERP بالاتر رود.
 2. ارتباط (Relevance) : گرفتن لینک از سایت‌های با DA بالا، یکی از مسیرهای پیشروی هر سایتی است. با این حال، مهم‌ است که سایت‌ها به سایتی که به آن لینک می‌دهند مرتبط باشد.
 3. ترافیک سایت‌ها (Site traffic) : هنگام فعالیت‌های سئوی خارجی مانند: استفاده از تالارهای گفت‌وگو، وبلاگ‌نویسی و غیره. باید تشخیص داد که این سایت ها/افراد چقدر ترافیک می‌توانند به سمت شما هدایت کنند.
 4. انواع لینک (Link Type) : دو نوع اصلی لینک‌ که در ساخت لینک یا فعالیت‌های تبلیغاتی هستند، را می‌توانید در ادامه ببینید.

 

لینک‌های Do-Follow: نوعی لینک پیش‌فرض است که به روبات‌های گوگل یا عنکبوت‌ها اجازه می‌دهد تا به لینک یا صفحه وب‌ی که به آن متصل است، برسند. گوگل تعداد لینک‌های ورودی و میزان دامنه‌های جداگانه‌ای که از آن دریافت می‌کنید را مشاهده می‌کند. هر چه تعداد لینک‌های ورودی از منابع متعدد و مربوطه بیشتر باشد، ارزشی که منتقل می‌شود بیشتر است.

لینک‌های No-Follow: نوعی لینک است که ربات‌ها یا عنکبوت‌های گوگل آنها را دنبال نمی‌کنند. آنها هیچ ارزشی را به صفحه‌ای که به آن متصل است نخواهند داشت. این لینک‌ها هیچ تفاوتی برای رتبه‌بندی‌ها ایجاد نمی‌کنند و تلاش می‌کنند که سایت به‌عنوان اسپم معرفی نشود.

 چطور سئوی خارجی بر روی سایت خود انجام دهیم؟

اگر شما یک سایت کوچک با محتوای محدود هستید، لینک‌سازی برای شما بسیار مهم است زیرا گزینه‌های بهینه‌سازی صفحه شما بسیار محدود است. ما به شما توصیه می‌کنیم که ارتباطات آنلاین خود را گسترش دهید. در اینجا چند راه کارآمد برای دستیابی به این هدف وجود دارد:

دوستان و خانواده

اگر یکی از دوستان یا اعضای خانواده‌ی شما وبلاگ دارد، بهتر است از آنها بخواهید که لینک سایت‌تان را در داخل یکی از بلاگ پست‌های خود قرار دهد. تقریباً 80درصد از کاربران اینترنت مقالات وبلاگ را می‌خوانند.

روزنامه‌های محلی

اگر در یک کسب‌وکار کوچک هستید که در اطراف یک شهر کوچک فعالیت می‌کنید، احتمالاً روزنامه‌های محلی بیشتر از سایر وبسایت‌های محلی تأثیر داشته باشد. بار بعدی که محصول یا خدمات جدیدی را عرضه می‌کنید، با رسانه‌های محلی تماس بگیرید تا همه چیز را در مورد آن بدانند. به این روش، یک بازی برد-برد صورت می‌گیرد. به‌طوری که؛ روزنامه داستان جدیدی دریافت می‌کند، شما بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرید و خوانندگان از پیشنهادات شما مطلع می‌شوند.

شرکای تجاری شما

با فرض اینکه رابطه محکمی با تامین کنندگان، تولید کنندگان، خرده فروشان، صادرکنندگان و سایر شرکای تجاری خود برقرار کرده‌اید، می‌توانید از آنها درخواست کنید که به سایت شما یا صفحه‌تان لینک بدهند و شما را در ساخت پرسونال برند یا برندسازی‌تان یاری کنند.

چک لیست سئوی خارجی:

اگر گیج شده‌اید و هنوز هم نمی‌دانید مهم‌ترین بخش سئوی خارجی کدام است، در ادامه به چک لیستی از سئوی خاجی نگاهی بیندازید تا بتوانید به بهترین نحو این کارها را در برنامه بازاریابی خود بگنجانید.

8 seseffective off page seo proces

تاکتیک‌های زیادی در سئوی خارجی وجود دارد که می‌توان از آنها برای افزایش رتبه‌ی وبسایت‌تان استفاده کنید.

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی «SOCIAL MEDIA MARKETING»:

در حالی که شبکه‌های اجتماعی تأثیر مستقیم و آشکاری بر سئو ندارند، اما اگر در پلتفرم‌های مختلف لینکی از سایت شما ذکر شود، در معرض دید بیشتری قرار می‌گیرید.

ارتباط شبکه‌های اجتماعی با سئو چیست؟

موتورهای جستجو، شبکه‌های اجتماعی را به‌عنوان یک عامل رتبه‌بندی قوی نمی‌شناسند اما با این وجود می‌تواند به طور چشمگیری بر سئو تاثیر بگذارد. در ادامه چندین روش برای بهبود سئو توسط بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ذکر شده است.

 • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی باعث توزیع محتوا در سایر پلتفرم‌ها می‌شود و همین می‌تواند موجب شناخت و شهرت برند ‌شود.
 • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به افزایش رتبه در سئوی محلی کمک می‌کند.

باز هم اگر فکر می‌کنید که اشتراک‌گذاری محتوای در شبکه‌های اجتماعی تاثیر مستقیمی بر سئو ندارد، حداقل باید به این نکته توجه کنید که این اشتراک‌گذاری‌ها باعث شناخت بیشتر برند می‌شود و همین نکته، سرآغازی برای جستجوی برند است که می‌تواند عملکرد سئو را بهبود ببخشد.

آن چیزی که مهم است، تولید محتوای است که توانایی تعامل با کاربران را داشته باشد و بتواند آنها را نسبت به محصولات و خدمات شما کنجکاو کند. این نوع محتوا می‌تواند به شناخت و آگاهی برندتان در طول زمان کمک کند.

how social media supports seo

عملکرد سئوی سایت‌تان را می‌توان با مشارکت فعال در شبکه‌های اجتماعی به طور چشمگیری افزایش داد.

وبلاگ‌نویسی «BLOGGING»:

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های سئوی خارجی، وبلاگ‌نویسی به‌صورت مهمان است. زیرا با نوشتن بلاگ پست در سایت‌های دیگر، علاوه بر معرفی سایت خود به معرفی آن سایت نیز کمک می‌کنید. در اصطلاح با یک تیر، دو نشان می‌زنید هم لینک‌سازی می‌کنید و هم به شهرت برندتان کمک می‌کنید.

زمانی که شما به‌عنوان نویسنده در وبسایت یا وبلاگی مهمان می‌شوید، این سایت اغلب به شما اجازه می‌دهد لینکی را در پست یا بیوگرافی نویسنده وارد کنید. می‌توان گفت، این گام موثری در جهت آگاهی از برند است، زیرا نام و نام برند شما در مکانی جدید نشان داده می‌شود.

وبلاگ‌نویسی مهمان را می‌توان به این مراحل ساده تقسیم کرد:

 • لیستی از فضاها و انجمن‌های آنلاینی که وبلاگ نویسان مهمان یا نوشته‌ها یا مقالات شخص ثالث را می‌پذیرند، تهیه کنید.
 • در مورد محتوا، لحن و کاربر اصلی هر سایت تحقیق کنید.
 • لیستی از ایده‌های محتوای احتمالی را که مطابق با برند، مخاطبان و نیازهای وبلاگ هستند، تهیه کنید.
 • با مدیر وبسایت یا ویرایشگر تماس بگیرید و یکی از ایده‌های خود را مطرح کنید.

لینک‌سازی «LINK BUILDING»:

وقتی صحبت از تبلیغات دیجیتال می‌شود، پای لینک‌سازی هم به درستی وسط این کارزار است. می‌توان گفت در صورت مساوی بودن سایر موارد، هر چه سایت با لینک‌های کارآمدتر ارتقا یابد، SERPها بالاتر است.

در آینده ممکن است، شاهد روند پیش‌رو در امر لینک‌سازی باشم. روندی که هرچه دریافت لینک از یک سایت دشوارتر باشد، کارآمدتر خواهد بود. با رویکرد درستی مانند اطلاع‌رسانی، وبلاگ، بیانیه‌های مطبوعاتی، کمک‌های مالی و لینک‌ّ‌های از سایت‌ّهای آموزشی (.edu) و دولتی (.gov) و بازاریابی جمعی هر لینکی کار می‌کند.

هیچ راه مطمئنی برای فهمیدن اینکه چه چیزی برای سایت شما مفید یا مضر است وجود ندارد. شما فقط از طریق آزمون و خطا می‌توانید به این امر دست یابید. از آزمایش کردن نترسید! بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد این است که ممکن است هر چند وقت یکبار که در نتایج جستجوها ظاهر نشوید.

link bulding

ایجاد یک مجموعه بک‌لینک قوی و تمیز برای سئوی موفق و طولانی مدت حیاتی است.

انواع لینک برای سئوی خارجی:

لینک‌ها حیاتی‌ترین عنصر سئوی خارجی هستند. با این حال، قبل از اینکه به ساخت بک‌لینک بپردازید، باید درک بهتری از انواع مختلف لینک‌ها و همچنین معیارهای که بر ارزش لینکِ یک وبسایت تأثیر می‌گذارد، داشته باشید.

۳ نمونه‌ی اصلی از انواع لینک‌ها:

 1. لینک‌های طبیعی

یک لینک طبیعی وقتی به سمت سایت شما می‌آید بدین معنی است که شما برای به‌دست آوردن آن کار خاصی انجام ندادین و آن شخص به‌خاطر محتوای شما که ممکن است در گوگل سرچ کرده باشد یا برندتان را دنبال کرده باشد آن محتوا را ارزشمند و قابل تحسین دانسته است.

 1. لینک‌های ساخته شده

این نوع لینک‌ها از طریق ارتباطاتی که با مدیران، ناشران و با تبلیغات کمپین محتوایی شما به‌دست می‌آیند، ساخته می‌شوند اما در هر صورت شما محتوای ارزشمندی را برای کاربران تولید کردید و این محتوا مورد توجه قرار گرفته است و باعث کشف وبسایت شما شده است.

 1. لینک‌های ایجاد شده

این نوع لینک‌ها از طریق ارسال بر روی بلاگ‌تان، فروم‌ها، دایرکتوری‌ها و بیانیه‌های مطبوعاتی ایجاد شده است. بدین معنی که این نوع لینک‌ها عمداً و بدون هیچ ارتباطی ایجاد شده‌اند که در سئوی خارجی به آن تکنیک کلاه سیاه گفته می‌شود که به هیچ عنوان نباید از آن استفاده کرد. تنها باید روی لینک‌های ساخته شده و لینک‌های طبیعی تمرکز کرد.

ساختِ تنظیمات بک‌لینک:

موتورهای جستجو نه تنها میزان و کیفیت لینک‌ها را ردیابی می‌کنند، بلکه سرعت ظاهر شدن آنها را نیز بررسی می‌کنند. برای دستیابی به افزایش (و نه کاهش) موقعیت‌های رتبه‌بندی در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP)، دو نکته را در همیشه مدنظر داشته باشید:

 1. سرعت رشد تعداد لینک‌ها
 2. عمر سایت

در ادامه به نکات زیر توجه کنید:

 • سعی کنید به تدریج و کم کم تعداد لینک‌ها را افزایش دهید. جهش شدید در تعداد لینک‌ها به طور کلی به سئوی خارجی آسیب زیادی وارد می‌کند.
 • اگر سایتی را تازه راه‌اندازی کردید در ساختن لینک عجله نکنید. موتورهای جستجو به ‌سایت‌های جوان اعتماد ندارند و اغلب دید بدی نسبت به آنها دارند، به این معنی که موقعیت آنها را در صفحات نتایج موتور جستجو کاهش می‌دهند. ساختن لینک در بخش‌های کوچک را سه ماه پس از راه‌اندازی سایت خود شروع کنید.

نشانه‌گذاری اجتماعی «SOCIAL BOOKMARKING» :

نشانک‌گذاری اجتماعی فرآیند ذخیره‌سازی یک صفحه وب است تا بتوانید در هر زمان دوباره آن را ببینید. ابزارهای نشانه‌گذاری اجتماعی با نشانه‌‌های مبتنی بر مرورگر متفاوت هستند، زیرا می‌توان آن‌ها را به صورت آنلاین مشاهده کرد و با هر کسی که به محتوای شما دسترسی دارد به اشتراک گذاشت. از معروف‌ترین نمونه‌های این ابزارها می‌توان به توئیتر، پینترست، ردیت، دریبل و بسیاری دیگر اشاره کرد.

social bookmarking

نشانه‌گذاری اجتماعی یک ابزار قدرتمند برای سئو است که اعتبار دامنه شما را افزایش می‌دهد.

مزایای نشانه‌گذاری اجتماعی:

نشانه‌گذاری اجتماعی یک استراتژی موثر سئو است که می‌تواند فرآیندِ حضور آنلاین و ترافیک وب شما را افزایش دهد. در ادامه به چگونگی آن می‌پردازیم:

بک‌لینک: هر زمان که محتوای شما در یک وبسایت بوک مارک شده نشان داده شود، یک بک لینک ایجاد شده است. بک‌لینک‌ها یک فاکتور اصلی برای رتبه‌بندی یک صفحه هستند.

ترافیک وبسایت: نشانه‌گذاری یا بوک‌مارک‌ها می‌تواند تاثیر مستقیمی بر رتبه‌بندی بگذارد و بنابراین می‌تواند برای شما ترافیک ایجاد کند. وقتی برند شما در یکی از این سایت‌ها ظاهر می‌شود، افراد احتمالاً  مستقیماً لینک را دنبال می‌کنند و به سایت شما سر می‌زنند. اگر محتوای جذابی باشد، می‌تواند منجر به هزاران بازدیدکننده جدید در هر ماه شود.

سیگنال‌های اجتماعی: وقتی گوگل، یاهو و دیگران می‌خواهند تعیین کنند که سایت مورد نظر چقدر بزرگ و محبوب است، به سیگنال‌های اجتماعی شما نگاه می‌کنند. نشانک‌های اجتماعی یکی از این عوامل در نظر گرفته می‌شوند.

اینفلوئنسر مارکتینگ « INFLUENCER MARKETING» :

این نوع بازاریابی متکی به تبلیغ محصول / خدمات  است که متخصصین مورد اعتماد در صنعت موردنظر موعظف هستند که پیام برند شما را به مخاطبین خود برسانند.

اینفلوئنسر مارکتینگ چگونه است؟

اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی، روی یک حوزه‌ی خاص سرمایه‌گذاری کردند و دنبال‌کننده‌های متعصب و سرسختی در آن حوزه دارند. در واقع با برقراری ارتباط با یک اینفلوئنسر،  یک تیر دو نشان می‌زنید. بدین صورت که به هزاران نفری که آنها را دنبال می‌کنند دسترسی پیدا می‌کنید و پیام خود را از طریق شخصی ارسال می‌کنید که در صنعت شما اعتبار کسب کرده است.

INFLUENCER MARKETING

این روزها، اینفلوئنسرها و برندها به ‌جای توصیه‌ی دوستان و خانواده در هدایت ما به‌عنوان مشتری نقش اساسی را دارند.

برند منشن «BRAND MENTIONS» :

ساخت یک برند به همان اندازه که برای بازاریابی ضروری است، برای سئو نیز ضروری است. همه کارآفرینان مبتدی باید تلاش فعالی داشته باشند تا قدرت آنلاین خود را برای مخاطبین و موتورهای جستجو به طور ‌یکسان افزایش دهند. سوال اینجاست که آگاهی از برند دقیقاً چگونه با سئو تلاقی می‌کند و چه‌چیزی می‌تواند برای سنجش موفقیت تلاش‌ شما استفاده شود؟

یکی از معیارهای کلیدی برای ردیابی، جستجوهای برند است. می‌توان گفت، زمانی که افراد نام برند شما، نام‌ محصولات یا نام دامنه شما را در گوگل جستجو می‌کنند شاهدِ افزایش تعداد جستجو برندتان هستیم. بدین معنی که شما در مسیر درستی حرکت می‌کنید.

تمرکز بر روی ساخت برند به الگوریتم‌های گوگل کمک می‌کند تا اعتبار سایت شما را درک و ارزیابی کنند. یکی از پیامدهای مثبت که به‌صورت مستقیم روی ایجاد برند تاثیرگذار است این است که شما افراد بیشتری را به وبسایت خود جذب می‌کنید، بدون این که به طور فعالانه اقدامات مربوط به ساخت لینک را افزایش دهید.

سئوی محلی «LOCAL SEO (GMB & CITATIONS) » :

سئوی محلی یک شاخه مجزا از سئو است که یکی از تکنیک‌های سئوی خارجی محسوب می‌شود. در ادامه شما را با دو تکنیک «Google My Business» و «Citations» آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید.

seo local

تقویت جستجوهای محلی راهی مطمئن برای افزایش تبدیل است.

«Google My Business» :

هر اقدامی که موجب بهینه‌سازی وبسایت شما شود و بتواند سایت‌تان را به رتبه‌ بالایی در نقشه گوگل (Google Map Pack) برساند، از آن به‌عنوان سئوی خارجی یاد می‌شود. یک حساب کاربری در GMB می‌تواند ابزار قدرتمندی برای افزایش حضور دیجیتالی استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای محلی ضروری است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که از هر 5 مصرف‌کننده 4 نفر آنها از موتورهای جستجو برای یافتن اطلاعات محلی استفاده می‌کنند. اگر کسب‌وکار شما در بالای نتایج GMB محلی نشان داده نمی‌شود، این جایگاه توسط رقبای شما تصاحب خواهد شد.

«Citations» :

به شرکت یا نام برند آنلاینی اشاره دارد که NAP (نام، آدرس و شماره تلفن) را نشان می دهد. این لیست‌ از کسب‌وکار در گوگل، فیسبوک، یلپ و سایر فهرست‌های آنلاین، ابزاری کلیدی برای پیشبرد نام برند شما در وب محسوب می‌شوند.

اگر به دنبال رتبه‌بندی کلمات کلیدی مرتبط با مکان جغرافیایی خاصی هستید، این ابزار که یکی از ابزارهای سئوی خارجی است می‌تواند به شما کمک کند تا سایت‌تان را ارتقا دهید.

نظرات مشتریان «CUSTOMER REVIEWS» :

هنگام کار بر روی سئوی خارجی در سال 2021، به سختی می‌توان نقش نظرات مشتریان را دست بالا گرفت. بررسی‌ها نحوه‌ی  درک کاربران معمولی و خزنده‌های موتورهای جستجو را نشان می‌دهد. سایت‌هایی با نظرات مثبت معتبرتر به نظر می‌رسند و بنابراین احتمال بیشتری برای رسیدن به بالای نتایج جستجو دارند. علاوه بر این، یک شهرت آنلاین مثبت منجر به تبدیل بهتر می شود. بازگشت کاربران یکی از عوامل رفتاری است که اعتبار شما را در چشم موتورهای جستجو افزایش می‌دهد.

گوگل، فیسبوک، یلپ سه گزینه محبوب برای بررسی هستند، اما از سایت‌های دیگر مانند اسنپ تریپ یا بانک اطلاعات مشاغل نباید غافل شد.. چهار راه موثر برای ترغیب مشتری به نوشتن نظر وجود دارد:

 1. اگر محصول یا خدماتی باکیفیت استثنایی را ارائه می‌ٔهید، افراد مایلند در مورد آن صحبت کنند.
 2. مسایقه‌ای برای بررسی یکی از محصول خود توسط مشتری برپا کنید و در پایان به نفر برتر یک هدیه بدهید.
 3. تخفیف می‌تواند مشتری را به سخن وا دارد.
 4. برای فیدبک گرفتن از مشتری نیاز است گاهی بپرسید.

حرفِ آخر:

با خواندن این مقاله دیگر به جواب «سئوی خارجی چیست؟» رسیده‌اید و پی بردید که تنها با فعالیت‌های چون لینک‌سازی یا بلاگ‌نویسی نمی‌توانید به تبلیغات دیجیتالی چنگ بزنید. سایت شما بخشی ذاتی از اکوسیستم اینترنتی محسوب می‌شود که در حال تکامل است و دائما توسط گوگل ارزیابی و رتبه‌بندی می‌شود. به لطف به‌روزرسانی‌های مداوم الگوریتم‌های گوگل، کیفیت محتوا در حال حاضر مهم‌تر از هر زمان دیگری است اما باز هم شما رقبای زیادی برای مبارزه دارید.

بهترین اقدام شما این است که به تقویت عملکرد فنی سایت خود ادامه دهید و محتوای اصلی، مقالات معنادار، ساختن ویدیوها و غیره بپردازید اما فقط در اینجا متوقف نشوید. هر زمان که به سئوی خارجی فکر کردید، تا وقتی که مجموعه‌ی سئو تهران در کنار شماست بزرگ و  جسورانه فکر کنید تا در دام تله موش گرفتار نشوید.

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
تیم سئو تهران
👋 سلام میتونم کمکتون کنم؟