سئو داخلی

سئو داخلی یا on page seo مجموعه ای از فعالیت ها است که به منظور دریافت رنکینگ بهتر در نتایج گوگل در داخل سایت انجام می گیرد . همانطور که میدانید سئو شامل دو بخش است، سئو داخلی و خارجی، سئو خارجی که لینک بیلدینگ قسمتی از آن است روندی است که نتیجه آن همیشه در دست ما نیست اما سئو داخلی به گونه ای می باشد که همه چیز در کنترل شماست و با رعایت نکاتی ساده میتوانید رتبه سایت خود را بهبود بخشید. در این مقاله ۱۰ نکته کلیدی برای بهبود سئو داخلی سایت که هر وبمستری باید به آن توجه داشته باشد را بیان میکنیم.

عنوان صفحه در سئو داخلی

عنوان هر صفحه مهمترین فاکتور در سئو داخلی می باشد که شامل کلمه کلیدی هدف گذاری شده در محتوا صفحه است، هر صفحه از سایت شما باید دارای یک عنوان واحد باشد که کلمه کلیدی مهم آن صفحه در آن قرار گرفته است.

تگ توضیحات در سئو داخلی

در الگوریتم های جدیدی که گوگل از آن ها استفاده میکند توجه ویژه ای به تگ Meta Description شده است، استفاده از این تگ برای جذب بازدیدکنندگان به سایت بسیار اهمیت دارد زیرا این قسمت در نتایج جستجو برای کاربران نمایش داده می شود، در تگ توضیحات باید از کلمات کلیدی هدف گذاری شده در محتوای صفحه به همراه مترادف آن ها برای فهم بهتر مخاطب استفاده کنید، استفاده از تگ توضیحات برای هر صفحه بایستی منحصر به فرد و حداکثر ۱۵۰ کلمه باشد.

هدینگ در هر صفحه در سئو داخلی

موتورهای جستجو موضوع هر صفحه را از طریق هدینگ های هر صفحه مخصوصا تگ h1 پیدا میکنند، هر صفحه باید شامل فقط یک تگ h1 باشد و در این تگ از کلمه کلیدی داخل متن استفاده کنیم، اگر میخواهید بیش از یک هدینگ در متن خود استفاده کنید باید از تگ h2 تا h6 استفاده کنید. بهتر است که برای بقیه هدینگ ها از تگ h2 استفاده کنید.

محتوای درون صفحه در سئو داخلی

محتوایی که در هر صفحه استفاده میکنید باید شامل کلمات کلیدی که برای هر صفحه هدف گذاری کرده اید همراه با مترادف های آن ها باشد، توجه داشته باشید زمانی که از کلمات کلیدی درون متن هر صفحه استفاده میکنید به گونه ای این کلمات را به کار ببرید که برای مخاطب مفهوم داشته باشد، محتوای هر صفحه بهتر است بیشتر از ۵۰۰ کلمه باشد و در پاراگراف اول حتما از کلمات کلیدی استفاده شود.

ساختاربندی URL در سئو داخلی

برای اینکه موتورهای جستجو صفحات سایت شما را به بهترین شکل پیمایش کنند به شما پیشنهاد میکنیم که حتما ساختار هر صفحه را بهینه کنید، توصیه ما به شما این است که آدرس هر صفحه تا حد ممکن کوتاه باشد و یکبار از کلمات کلیدی مرتبط در هر صفحه در آدرس آن صفحه قرار بگیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *