در قسمت اول این مقاله چند نمونه از مهمترین نکاتی که کمک میکند سرعت بارگذاری صفحات سایت خود را افزایش دهید به شما معرفی کردیم، در این قسمت چند نکته ضروری دیگر را برای شما آورده ایم.با ما همراه باشید

افزایش سرعت سایت با غیر فعال کردن افزونه های غیر ضروری

غیرفعال سازی افزونه های غیر ضروری کمک چشمگیری به افزایش سرعت سایت وردپرسی میکند. ممکن است شما هم از افزونه های زیادی در سایت های وردپرسی خود استفاده کنید، افزونه هایی که شاید برخی از آن ها خیلی ضروری نباشند و با اضافه کردن یک قطعه کد در سایت کار همان افزونه انجام شود، بنابراین بهتر است که از فعال کردن افزونه های غیر ضروری خودداری کنید.

افزایش سرعت سایت با بهینه سازی دیتابیس

همه اطلاعات سایت در دیتابیس ذخیره میشوند. اطلاعاتی مانند دیدگاه های تکراری، موارد وارد شده در زباله دان، همه ی تصاویر و نوشته ها و حتی اطلاعات تنظیمات پلاگین ها در این قسمت ذخیره میشوند. اگر سایت شما به طور مداوم به روز رسانی شود اطلاعات دیتابیس آن روز به روز افزایش پیدا میکند و حجم اطلاعات بیشتری در آن ذخیره میشود و در نتیجه سرعت بارگذاری سایت بسیار کند میشود. بنابراین برای افزایش سایت وردپرسی نیاز به پاکسازی اطلاعات غیر ضروری از دیتابیس داریم. برای بهینه سازی جدول های سایت وردپرسی خود میتوانید از افزونه wp optimize استفاده کنید که باعث بهبود در عملکرد پایگاه داده میشود.

افزایش سایت وردپرس با غیرفعال کردن Trackbacks و pingbacks

Trackbacks لینک هایی هستند که توسط دیگر سایت ها در وبسایت شما ایجاد می شود و pingbacks اشاراتی هستند که به صورت بازتاب در سایتتان ایجاد میشود، با غیرفعالسازی Trackbacks و pingbacks بار زیادی از روی سرور برداشته میشود و به سرعت سایت شما کمک میکند.

افزایش سرعت سایت با ذخیره سازی (caching)

چنانچه کاربری وارد سایت شما شود اطلاعات سایت مانند تصاویر، فایل های html و css در مرورگر او ذخیره میشود به این قابلیت کش شدن میگویند، زمانی که برای دفعات بعدی وارد سایت شما میشود اینبار با سرعت بیشتری صفحات سایت شما را مشاهده میکند. برای مدیریت این نوع ذخیره سازی ها افزونه های زیادی وجود دارد که به شما در کش کردن وبسایتتان کمک میکنند. افزونه WP Fastest Cache  و W3 Total Cache افزونه های خوبی در این زمینه هستند.

به اندازه سایت خود توجه کنید

گاهی ممکن است وسوسه شوید محتواهای زیادی را وارد هرکدام از صفحات وبسایت خود کنید اما باید توجه داشته باشید که حجم صفحات سایت را تا حد امکان کوچک نگه دارید زیرا کاربران به هیچ وجه دوست ندارند برای باز شدن یک سایت بیشتر از سه یا چهار ثانیه منتظر بمانند. پس سعی کنید اگر ضرورت ندارد در هر صفحه از سایتتان از تصاویر استفاده نکنید و یا اگر استفاده کردید آن تصاویر بهینه شده باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *