چگونه کلمات کلیدی مؤثر در هدایت ترافیک به سایتمان را پیدا کنیم؟

حالا شما یک لیست از کلمات کلیدی دارید، شما باید درک کنید که با این کلمات چقدر ترافیک را از جانب Google دریافت می‌کنید. بدون اطلاعات ترافیک جستجو، شاید شما درنتیجه هیچ جست‌وجویی قرار نگیرید. با استفاده از دانش درست، شما می‌توانید کلمات کلیدی را با صدها یا حتی هزاران بازدیدکننده بالقوه در هرماه هدف قرار دهید.
اول، شما باید برای یک حساب Google Adwords رایگان، ثبت‌نام کنید،که لینک آن از زیر ارائه‌شده است. پس از ورود به سیستم، شما باید به ابزار برنامه‌ریز کلیدی دسترسی داشته باشید.
برای انجام این کار ابتدا وارد شوید، بر روی Tools در منوی بالا کلیک کنید، بر روی Planner Keyword کلیک کنید، سپس بر روی «دریافت اطلاعات حجم و روند جستجو»، کلمات کلیدی را کپی کرده و در ابزار قرار دهید. کشور خود را انتخاب کنید و سپس روی دکمه آبی “دریافت حجم جستجو” کلیک کنید. هنگامی‌که این کار را انجام دهید، تعداد دقیق جست‌وجوی هر کلمه کلیدی را در Google خواهید داشت.

چگونه کلمات کلیدی برای رتبه بهتر پیدا کنیم
Google Adwords
http://www.google.com/intl/en/adwords/

چگونه کلمات کلیدی برای رتبه بهتر پیدا کنیم

حالا باید دید این کلماتی که دسته بندی کردید چند مرده حلاجند! بعد از به دست آوردن دانش درباره چگونگی این کلمات، میتوانید درباره اینکه کدامیک سهم بیشتری در رتبه خوب شما داشته اند تصمیم بگیرید.
فرض کنید شما یک سایت فروش کتاب دست دوم هستید. بعید است بتوانید آمازون و امثالهم را شکست دهید!
اما اگر خود را به عنوان فروش کتاب های عتیقه معرفی کنید شاید دیگر حتی آمازون با شما قابل مقایسه نباشد!
این موضوع میتواند فرصت مناسبی برای از راه به در کردن رقبای شما باشد. بله استفاده بهینه از کلمات کلیدی.
جدا کردن اینگونه کلمات مهم از لیست کلمات کلیدیتان نباید کار سختی باشد! در زیر چند ترفند برای جداسازی اینگونه کلمات کلیدی مهم از مجموعه کلمات کلیدی بررسی میشود:

1- به صورت دستی لیست را بررسی کنیم، به رتبه ها نگاه کنیم و اینکه آیا صفحات کم کیفیت رتبه ی خوبی داشته اند یا خیر؟
برای یک بررسی اجمالی خوب است! اما سر و کار داشتن با حجم عظیمی از داده میتواند وقت گیر باشد و درصد خطای انسانی را بالا ببرد. به طور کلی این روش با افزایش حجم داده، غیر قابل اعتماد میشود.

2- ببینید به ازای این کلمه کلیدی، چه نتایجی در جست و جوی گوگل نمایان میشود؟
تعداد جست و جوی یک کلمه کلیدی خاص را میتوان به دست آورد. استفاده از این موضوع یک استراتژی راحت و در عین حال غیر قابل تکیه و اعتماد است. چرا که ممکن است تعداد رقبای شما درباره یک کلمه کلیدی خاص کم باشد و همچنین سایتی که در رتبه اول قرار دارد دست نیافتنی باشد.
3- استفاده از ابزار تحقیقاتی گوگل به نام Google AdWordsKeyword Research tool
وسوسه نشوید این یک ابزار رایج است که در اینترنت به عنوان یک راه آسان برای قضاوت در مورد رقابت جستجوگرها برای کلمات کلیدی است و استفاده از آن به این سادگی ها که فکر میکنید نیست!
نمره رقابت در ابزار Google AdWords Keyword Research فقط برای AdWords طراحی شده است. این نشانگر این است که چه تعداد از تبلیغ کنندگان در تبلیغات کلیدی برای کلمات کلیدی خاص رقابت میکنند. کاملا برای جستجوگرها بی اهمیت است.

4- استفاده از ابزار آنالیز دقیق تر مانند ابزازی که سایت moz در اختیار قرار داده است.
برای به دست آوردن یک ایده واقع‌بینان از شانس خود را برای رتبه‌بندی بالا، آن‌هم با استفاده از یک کلمه کلیدی خاص، شما نیاز به درک قدرت یک کلمه برای قرارگیری در 10 تای اول دارید. ابزار عالی برای این کار، ابزار moz است. با ابزار کلیدواژه Moz، شما می‌توانید به‌سادگی کلمه کلیدی خود را در ابزار خود وارد کنید، روی «بررسی دشواری» کلیک کنید و سپس روی “مشاهده گزارش تجزیه‌وتحلیل کلمه کلیدی” کلیک کنید و نتایج را مشاهده کنید. آمار خیره‌کننده درباره قرار گرفتن در زمره 10 تای برتر نمایان می‌شود. از این آمار مهم‌ترین آن‌ها # ریشه دامنه لینک به صفحه و # ریشه دامنه لینک به دامنه ریشه می‌باشد. این دو آمار به شما می‌گویند که چندین سایت منحصربه‌فرد به رتبه‌بندی صفحه خاص اشاره دارد و چندین سایت منحصربه‌فرد به‌طورکلی در هر نقطه از سایت پیوند دارند. بعداً، اگر شما وب‌سایت خود را با استفاده ابزار Open Explorer Site بازکنید، می‌توانید همین آمار را برای سایت خود مشاهده کنید و سپس می‌دانید که چه تعداد پیوند برای رتبه موردنظرتان نیاز دارید.
با استفاده از این دانش، می‌توانید در جستجوی کلمات کلیدی آسان با رقابت‌های ضعیف شکار کنید و اهدافی را برای تعداد لینک‌هایی که برای فهرست بالا نیاز دارید تعیین کنید.
با ثبت‌نام در سایت می‌توانید 30 روز از نسخه رایگان آن استفاده کنید. ابزارهای کلیدواژه جایگزین زیادی وجود ندارد که دقت مناسبی (در حد همین ابزار) را ارائه کند، بااین‌حال، ابزار دیگری که مفید واقع‌شده است، Market Samurai است که گزارشی مشابه Moz ارائه می‌دهد.

Moz – Keyword Difficulty Tool
https://moz.com/researchtools/keyword-difficulty
Moz – Open Site Explorer
https://moz.com/researchtools/ose
Market Samurai
http://www.marketsamurai.com


در صورتی که مقاله چگونه کلمات کلیدی مناسب در گوگل پیدا کنیم رو نخونده اید پشنهاد میکنم یک نگاه به آن بیندازید. این مقاله قسمت هشتم از سری آموزش های سئو 2017 می باشد. با ما همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *