بک لینک با کیفیت قسمت اول

با تغییراتی که در چند سال اخیر الگوریتم های گوگل داشته اند شاهد تغییر در نحوه رتبه بندی سایت ها بوده ایم اما همواره دو فاکتور مهم، تولید محتوا قوی و بک لینک با کیفیت در سئو و بهبود رتبه سایت تاثیر زیادی داشته اند. حتما سایت هایی را دیده اید که اصلا تولید محتوای قوی ندارند و فقط به واسطه بک لینک در صفحات اول گوگل هستند. پس بهتر است بدانید که بک لینک همیشه برای گوگل مهم بوده است. اما لینک های با کیفیت چه مشخصاتی دارند؟ از چه سایت هایی باید بک لینک باکیفیت تهیه کنیم و از چه سایت هایی نباید بک لینک داشته باشیم؟ در این مقاله به شما میگوییم که چطور بک لینک باکیفیت برای سایت خود ایجاد کنید و از چه سایت هایی بک لینک دریافت نکنید.با ما همراه باشید

بک لینک با کیفیت چه مشخصاتی دارد؟

به طور کلی دریافت بک لینک از هر سایت معتبر یک لینک با کیفیت برای سایت شما به حساب می آید. همه لینک ها دارای ارزش یکسانی نیستند برخی از لینک ها ممکن است به سایت شما آسیب بزنند و یا اصلا تاثیری در رتبه سایت نداشته باشند. گوگل به خوبی متوجه می شود که سایتی که به شما بک لینک داده است یک وبلاگ ساده است یا یک سایت مشهور. یکی از ویژگی های بک لینک تاثیر گذار و با کیفیت این است که شما  لینک را از سایت های بزرگ دریافت کنید در این صورت گوگل متوجه میشود که مقاله شما از اهمیت زیادی برخوردار است که یک سایت بزرگ به شما بک لینک داده است.

دریافت بک لینک با کیفیت از سایت های مرتبط

موتورهای جستجو هنگامی که بک لینک های یک سایت را بررسی میکنند به دنبال یک ارتباط کلی میان سایت لینک دهنده و لینک گیرنده هستند زیرا می خواهند سایت های مرتبط با یک کلمه کلیدی را در صفحه نتایج جستجو کنار یکدیگر قرار دهند. پس بهتر است که لینک سایت خود را در سایت های کاملا مرتبط با فعالیتتان قراردهید. توجه داشته باشید که آن لینک با Anchor Text  مرتبط با محتویات آن صفحه باشد.

با چه ابزاری اعتبار یک سایت را بررسی کنیم؟

برای اینکه اعتبار یک سایت را تشخیص دهید میتوانید از ابزار moz استفاده کنید که برای بررسی هر سایت دو فاکتور دامین آتوریتی و پیج آتوریتی را در نظر میگیرد. دامین آتوریتی اعتبار کل سایت با تمام محتویات و پیج آتوریتی اعتبار هر صفحه از آن سایت را مشخص میکند.

یک نکته بسیار مهم دیگر که هنگام دریافت بک لینک به سایتتان باید به آن توجه کنید این است که از سایت های اسپم به هیچ عنوان بک لینک دریافت نکنید. ابزار moz یک گزینه دیگر با عنوان spam score در اختیار شما قرار میدهد که که مقدار آن بسیار مهم است. سعی کنید از سایت هایی که اسپم اسکور آن ها  بالاتر از ۴  می باشد به هیچ عنوان بک لینک نگیرید زیرا لینک های ورودی از اینگونه سایت ها یک لینک غیر طبیعی برای سایت شما به حساب می آید و با این کار ممکن است سایت شما هم اسپم و یا پنالتی شود !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *