گاهی مدیران سایت ها میخواهند به سرعت در گوگل رتبه بهتری کسب کنند و به همین دلیل در بهینه سازی سایت خود دچار اشتباهاتی می شوند که از دید گوگل پنهان نیست و ممکن است سایت آن ها توسط گوگل جریمه شود. در این مقاله چند نمونه از اشتباهات رایجی که ممکن است در سئو اتفاق بیفتد را معرفی میکنیم تا با شناخت بیشتر از این اشباهات اجتناب کنید.

استفاده از محتوای کپی شده و ضعیف

یکی از اشتباهات در بهینه سازی سایت استفاده از محتوای کپی شده می باشد. استفاده از محتوای کپی شده از سایت رقبا یک کار غیر قانونی به حساب می آید و در این صورت گوگل شما را جریمه خواهد کرد به طوری که ممکن است حتی کل سایت شما از ایندکس گوگل خارج شود.بنابراین محتوای منحصر به فرد تولید کنید و روزانه سایت خود را به روز رسانی کنید.

بک لینک از منابع غیر معتبر و وجود لینک های شکسته

بعضی ها فکر میکنند که هرچه بک لینک بیشتری دریافت کنند میتوانند جایگاه بهتری در گوگل داشته باشند و به کیفیت لینک ها توجهی نمیکنند، وجود بک لینک با کیفیت برای بالا بردن اعتبار یک سایت بسیار مهم است اما بک لینک ها باید از سایت های قوی که مرتبط با بازار هدف شما هستند گرفته شوند. وجود لینک های شکسته نیز باعث پایین آمدن اعتبار سایت می شود.

استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی

بعضی از مدیران سایت ها فکر میکنند که اگر در مطالب سایت خود بیشتر از کلمات کلیدی استفاده کنند آن مطالب سریعتر ایندکس می شود و به سرعت میتوانند به جایگاه خوبی برسند، اما بهتر است بدانید که اگر در استفاده از کلمات کلیدی زیاده روی کنید گوگل متوجه می شود و ممکن است شما ر ا جریمه کند. معمولا چگالی کلمات کلیدی به کار رفته در متن محتوای شما باید بین ۲ تا ۳ درصد باشد و تمرکز بیش از اندازه روی این موضوع رتبه شما را افزایش نمیدهد و بعد از مدتی توسط گوگل جریمه خواهید شد.

استفاده از عنوان های ضعیف

افرادی وجود دارند که از عنوان های خوب برای محتوای سایت خود استفاده نمیکنند در حالیکه موتورهای جستجو به شدت بر روی برچسب عنوان تکیه میکنند. استفاده از عنوان مناسب جزو مهمترین فاکتورهای سئو داخلی سایت به حساب می آید.

اشتباهات در به کارگیری انکرتکست

به متن های قابل کلیک در صفحات سایت انکرتکست گفته می شود. انکرتکست ها منبع اصلی و خوراک خزنده های موتورهای جستجو هستند و استفاده درست از آن ها جزو مهارت های یک سئو کار می باشد. اما یکی از اشتباهات در بهینه سازی سایت استفاده از خود کلمه کلیدی در تمام لینک های خارجی و داخلی سایت می باشد. شما حتما باید از کلمات کلیدی در لینک های خود استفاده کنید اما نباید همه لینک های شما خود کلمات کلیدی باشند. سعی کنید از ترکیبی از متن ها در لینک های خود استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *