پست مهمان عبارت است از نوشتن محتوا توسط یک نویسنده برای سایت یا وبلاگی که متعلق به خودش نیست. نوشتن پست مهمان باعث ارتباط سایت شما با دیگر سایت ها و تبادل لینک میشود که در سئو سایت و افزایش ترافیک وب سایت های هردو طرف تاثیر بسیار زیادی دارد و یک روش عالی برای تبلیغ برند شما است. در این مقاله ما به جنبه های مختلف نوشتن پست مهمان و تاثیر آن بر سئو سایت اشاره میکنیم.

تاثیر پست مهمان روی سئو سایت چگونه است؟

حتما میدانید که گوگل چقدر به لینکدهی سایت ها اهمیت میدهد و آن را دلیل بر محبوبیت محتوای یک سایت تلقی میکند، پس تاثیر نوشتن پست مهمان بر روی سئو سایت بیشتر از جهت لینکدهی می باشد و شما با تبادل لینک به سایت های معتبر نزد گوگل و دیگر موتورهای جستجو اعتبار بیشتری دریافت میکنید و ترافیک سایتتان افزایش پیدا میکند.

برای نوشته پست مهمان از کجا شروع کنیم؟

بسیاری از سایت ها در مطالب خود توضیح داده اند که آماده دریافت پست مهمان هستند شما میتوانید با یک جستجوی ساده در گوگل این سایت ها را پیدا کنید و برای آن ها یک ایمیل ارسال کنید و به آن ها بگویید که تمایل به ارسال پست مهمان دارید. البته توجه داشته باشید که سایت هایی که اعتبار دامنه آن ها زیاد است گزینه بهتری برای ارسال پست مهمان هستند و نوشتن پست مهمان در این سایت ها تاثیر بیشتری بر سئو سایت شما دارد و در نهایت کمک میکند رتبه سایت شما ارتقا یابد.

تفاوت دریافت بک لینک با پست مهمان

دو مفهوم پست مهمان و خرید بک لینک از دیگر سایت ها کاملا با یکدیگر تفاوت دارند. خرید و فروش بک لینک میتواند به دریافت امتیاز منفی از گوگل منجر شود اما پست مهمان یک روش کاملا قانونی برای افزایش رتبه سایت می باشد. الگو.ریتم های گوگل کاملا به صورت محرمانه عمل میکنند اما اینطور که به نظر میرسد گوگل توجه ویژه ای به رفتار مخاطبان دارد و باتوجه به رفتار آن ها متوجه میشود که مطالب شما از چه نوعی هستند و بر این اساس به آن ها امتیاز میدهد.

به تعداد لینک های درون مقاله توجه داشته باشید

هدف از نوشتن پست مهمان معرفی خودتان و کسب و کارتان می باشد اما توجه داشته باشید که از آن مقاله بیش از اندازه به سایت خود لینک ندهید زیرا این کار هم کیفیت مقاله ای را که مینویسید پایین می آورد و هم اعتبار سایتتان را کم میکند. پس سعی کنید تا حد امکان بیشتر از سه لینک در مقاله قرار ندهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *