مقدمه ای بر عملکرد گوگل

عملکرد گوگل در سئو 2017

3

وقتی میخواهید از عملکرد گوگل سر در بیاورید حتما سردرگم خواهید شد! سایتها و وبلاگهای گوناگونی هستند که بعضا مطالب نادرست و بی اساسی را منتشر میکنند. علاوه بر این اگر نویسندگان این سایتها و وبلاگ ها با سئو آشنایی داشته باشند قاعدتا باید رتبه خوبی در جست و جوی موتور های جست و جو داشته باشند. اما گوگل اینگونه نیست. در واقع این دسته از وبلاگ نویسان با سئو سعی در فریب موتور جست و جو دارند. اینگونه فریب کاری، نه تنها رتبه آنها در جست و جوی گوگل را بالا نمی برد، بلکه ممکن است رتبه واقعی آنها را نیز بدتر کرده و بالا رفتن رتبه آنها را در آینده بسیار سخت نماید.

در اینجا نکته ای درباره وبلاگ نویسان را خاطر نشان میکنم….

  مقالاتی که تحت عنوان “تکنیک های سئو” که بعضا به صورت “جدید ترین تکنیک های سئو” نیز در اینترنت منتشر میشود، عموما توسط افراد کم تجربه نوشته شده است. این درحالیست که سئوی مناسب باید بر اساس تکنیک افراد خبره انجام شود. به این دلیل که تکنیک های سئو روز به روز پیشرفته تر و پیچیده تر خواهد شد.

بنابراین نتیجه میگیریم سئو را نمیتوان از افرادی یاد گرفت که خودشان هم با آن آشنایی ندارند!

  موضوعی که وجود دارد این است که با بالا رفتن رتبه سایت در موتورهای جست و جو، ترافیک سایت بالا میرود و نیاز به سئو افزایش می یابد. بنابراین باید از افراد خبره در حوزه سئو برای اینگونه وبلاگ ها کمک بگیریم.

  البته این موضوع را از قلم نیندازیم که وبلاگ هایی نیز هستند که مطالب آنها درست و صادقانه است و از سئوی خوبی نیز برخوردارند. البته اینکه وبلاگ ها را در زمینه صداقت مطالب و سئوی خوب از یکدیگر تفکیک کنیم کار مشکلی می باشد.

  در این فصل درباره تصورات غلطی که در مورد سئو وجود دارد صحبت میکنیم و اینکه چطور در لیست “بدها”ی گوگل قرار نگیریم. همچنین تکنیک های به روز درباره بالا رفتن رتبه در جست و جوی گوگل را خاطر نشان خواهیم کرد.

اما همه اینها نیازمند این است که بدانیم عملکرد گوگل چگونه است و این خود نیازمند دانستن پیشینه گوگل است.

پیشنهاد میکنم از مطلب بعد که در خصوص الگوریتم های گوگل هست دیدن کنید.

3 Comments
 1. مهدی says

  بسیار جالب بود

 2. تور دبی says

  سلام بسیار سایت عالی ای دارید

 3. کیف زنانه says

  اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم
  کنید؟

Leave A Reply

Your email address will not be published.