ریدایرکت به معنی انتقال یک آدرس به آدرس دیگر و روشی برای تغییر مسیر کاربران سایت و موتورهای جستجو به URL جدید می باشد که این عمل به صورت خودکار انجام می شود. ممکن است شما بخواهید تمام مطالب وبسایت و یا صفحاتی از آن را به آدرس جدیدی منتقل کنید، برای این منظور میتوانید از ریدایرکت استفاده کنید.

انواع ریدایرکت ها

ریدایرکت ها برای اهداف متفاوتی استفاده می شوند و در مدت زمان انتقال با یکدیگر تفاوت دارند ولی از میان آن ها ریدایرکت های ۳۰۱ (انتقال دائمی) و  ۳۰۲ ( انتقال موقت) از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

ریدایرکت ۳۰۱

فرض کنید میخواهید یکی از صفحات وبسایت خود را به آدرس جدیدی انتقال دهید و حفظ رتبه آدرس صفحه قبلی نیز اهمیت زیادی برای شما دارد، در این صورت میتوانید با استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ علاوه بر انتقال کاربران و موتورهای جستجو به آدرس جدید، ارزش و اعتبار صفحه را نیز انتقال دهید. زمانی که شما میخواهید آدرس یک صفحه را به طور همیشگی و دائمی انتقال دهید باید از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنید. همچنین برای انتقال ترافیک صفحه پیشین به صفحه ی جدید و یا تغییر نام یک سایت باید از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنید.

ریدایرکت ۳۰۲

ریدایرکت ۳۰۲ زمانی کاربرد دارد که شما ناچارید یکی از صفحات وبسایت خود را موقتا به آدرس دیگری انتقال دهید. در این روش ترافیک صفحه در  همان حالت قبلی می ماند و آدرس جدید توسط موتورهای جستجو ایندکس نمی شود. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هرگز نباید از این روش به مدت طولانی استفاده کنید زیرا ممکن است موتورهای جستجو مانند ریدایرکت ۳۰۱ با آن برخورد کنند.

Meta Refresh

در مقایسه با روش های قبلی که در سطح سرور انجام می شدند، این روش در سطح صفحات وبسایت انجام می شود و دارای سرعت پایین تری می باشد. استفاده از متا رفرش از نظر سئو ارزش کمی را به صفحه منتقل میکند در نتیجه بهتر است از این روش استفاده نشود. از متا رفرش بیشتر در تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده میکنند.

ریدایرکت Rel=Canonical

این نوع ریدایرکت در سطح سرور انجام می شود و در واقع تگ Rel=Canonical در متا تگ های سایت قرار می گیرد. البته موتورهای جستجو به این تگ ها اهمیت زیادی نمیدهند و زمانی که با تگ Rel=Canonical مواجه می شوند و متوجه می شوند که  صفحه ی اصلی نیست به این ترتیب صفحه را ایندکس نمیکنند و در قسمتی دیگر صفحه ی اصلی را جستجو میکنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *