افزونه Editorial Calendar

یکی از مهمترین فاکتورهایی که موتورهای جستجو اهمیت زیادی به آن میدهند انتشار منظم و زمابندی شده مطالب سایت می باشد. زمانی که شما مطالب سایت خود را به صورت زمابندی شده منتشر میکنید باعث می شود تا خزنده های گوگل به صورت منظم و در ساعت های معینی از سایتتان بازدید کنند که در افزایش سرعت ایندکس مطالب بسیار موثر خواهد بود. انتشار منظم مطالب در سایت‌های مختلف، از اهمیت بسیار زیادی برخودار هستند و مدیران سایت‌های وردپرس می‏‌توانند از ابزارهای موجود جهت زمان‌بندی مطالب در وردپرس استفاده کنند. در این مقاله افزونه کاربردی را به شما معرفی میکنیم که با کمک آن میتوانید مطالب سایت خود را به راحتی زمانبندی کنید.

زمانبندی انتشار مطالب سایت با افزونه Editorial Calendar

افزونه Editorial Calendar یک افزونه پرکاربرد و حرفه ای برای سایت های وردپرسی می باشد که شما را در زمینه زمانبندی مطالب در وردپرس یاری میکند. این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تا کنون بیش از ۵۰۰۰۰ نصب فعال داشته است.

ویژگی های افزونه Editorial Calendar

  • تعیین زمان بندی برای مطالب و مشخص کردن زمان انتشار آن ها
  • قابلیت انتشار مطالب و پیش نویس ها
  • امکان جا به جایی زمان انتشار مطالب با قابلیت Drag and Drop

نصب و راه اندازی افزونه

پس از نصب و فعالسازی این افزونه زیر منو Calendar در قسمت نوشته ها اضافه می شود که با کلیک بر روی این قسمت وارد صفحه ای مطابق عکس زیر می شوید که میتوانید در روزهای خاص عنوان و محتوای مطالب را اضافه کنید.

  • Show Today: اگر روی این گزینه کلیک کنید تاریخ افزونه به امروز انتقال پیدا میکند و کادر مربوط به آن آبی رنگ می شود.
  • Show Unscheduled Drafts: با کلیک بر روی این گزینه میتوانید مطالبی که در قسمت پیش نویس سایت شما ذخیره شده اند و هنوز زمان بندی نشده اند را مشاهده کنید.

همچنین برای اینکه به یک روز خاص رویدادی را اضافه کنید میتوانید موس را روی آن روز نگه دارید و سپس روی گزینه New Post کلیک کنید تا پنجره مربوط به افزودن مطلب را مشاهده کنید.

  • Title: در این قسمت عنوان مطلب خود را اضافه کنید.
  • Content: متن محتوای خود را در این قسمت اضافه کنید.
  • Time: در این قسمت زمان مشخصی را برای اطلاع رسانی از زمان بندی سایت وردپرسی خود اضافه کنید.
  • Status: در این قسمت میتوانید نوع انتشار محتوای خود را تعیین کنید.مثلا آن را روی حالت پیش نویس یا حالت های دیگر قرار دهید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *