سه استراتژی کارآمد در سئو

اعتبار، اقتدار و ارتباط

1

اعتبار، اقتدار و ارتباط، سه استراتژی کارآمد در سئو معرفی می‌شود

اریک اشمیت، مدیرعامل سابق گوگل، عنوان کرد که گوگل بیش از ۲۰۰ عامل را برای تعیین بالاتر بودن رتبه یک سایت در جست‌وجو تعیین کرده است. امروز گوگل بیش از ۲۰۰ عامل دارد. گوگل تعداد لینک‌ها به یک سایت، قابلیت اعتماد به آن، تعداد ارتباطات با نام تجاری سایت، میزان قدیمی بودن سایت، نحوه بارگذاری و… را بررسی می‌کند. آیا این به این معنی است که رتبه‌بندی برتر در گوگل غیرممکن یا دشوار است؟ خیر. درواقع، شما نیز می‌توانید به این رتبه برسید. الگوریتم گوگل پیچیده است، اما شما نیاز به آپولو هوا کردن ندارید! با این سه اصول که نام‌برده شد می‌توانید رتبه بهتری در نتایج کسب کنید. این سه اصل، خلاصه آنچه گوگل بر روی آن متمرکز است و قدرتمندترین استراتژی‌های SEO هستند که برای به دست آوردن رتبه‌بندی از آن‌ها استفاده می‌کنند عبارت است از اعتماد، اقتدار و ارتباط.

پیشنهاد میکنم از مطالب زیر در جهت فاکتورهای سئو از سایت زیر دیدن کنید

فاکتورهای بک لینک  | فاکتورهای صفحه  | فاکتورهای دامنه


  • اعتماد

اعتماد در هسته اصلی تغییرات عمده گوگل است و در به‌روزرسانی چند سال گذشته به آن اضافه شد. گوگل می‌خواهد سایت‌های باکیفیت پایین و سایت‌های غیرقابل‌اعتماد را از نتایج جستجو حفظ کند و سایت‌های باثبات بالا را در بالا نگه دارد. اگر سایت شما دارای محتوای باکیفیت بالا و لینک‌هایی از منابع معتبر باشد، سایت شما احتمالاً به‌عنوان یک منبع قابل‌اعتماد محسوب می‌شود و بیشتر احتمال دارد در نتایج جستجوی رتبه بهتری داشته باشید.

  • اقتدار

در بین استراتژی‌های سئو، اقتدار هنوز قدرتمند است، اما در حال حاضر بهترین استفاده از آن در کنار دو اصل دیگر می‌باشد. قدرت کلی سایت شما در بازار شماست. مثلاً، اگر سایت شما صدها دنبال کننده داشته باشد ولی رقبای شما در حد ۵۰ دنبال کننده، مسلماً شما رتبه بهتری خواهید داشت.

  • ارتباط

گوگل به ارتباط متنی یک سایت نگاه می‌کند و سایت‌های مرتبط با رتبه‌بندی بالاتر را پاداش می‌دهد. مثلاً ممکن است تعجب کنید که چرا یک سایت در مورد یک کسب‌وکار محلی به نسبت یک مقاله در ویکی‌پدیا رتبه بهتری داشته باشد. شما می‌توانید با استفاده از تکنیک ارتباط متنی گوگل که در فصل‌های بعدی توضیح داده می‌شود و با پیاده کردن این تکنیک، رتبه خوبی در جست‌وجوی گوگل به دست آورید.

در صورتی که مقاله مقدمه ای بر عملکرد گوگل رو نخونده اید پشنهاد میکنم یک نگاه به آن بیندازید. این مقاله قسمت اول از سری آموزش های سئو ۲۰۱۷ می باشد. با ما همراه باشید.

1 Comment
  1. دانلود آهنگ گیلکی says

    اقا خیلی وبسایتتون عالیه

Leave A Reply

Your email address will not be published.