جست و جو بر اساس کلمات کلیدی؛ مهم ترین مقوله در بحث سئو

جست و جو بر اساس کلمات کلیدی؛ مهم ترین مقوله در بحث سئو

3

جست و جو بر اساس کلمات کلیدی؛ مهم ترین مقوله در بحث سئو

چرا جست و جو برای انتخاب کلمه کلیدی بسیار مهم است؟

جست و جوی کلید واژه مهم ترین گام هر پروژه سئو می باشد؛ به دو دلیل:

  1. اگر سایت خود را عمدا از کلمات کلیدی پر کنید، چه بسا زمان زیادی صرف میکنید و در نهایت میبینید نتیجه ای در بر نداشته است.
  2. چالش هایی در زمینه کلمات کلیدی وجود دارد. اگر آنها را در نظر نگیرید خواهید دید که شانس حضور حتی در صفحات اول را ندارید. چه برسد به اینکه برای رتبه بالاتر با رقیبانتان رقابت کنید.

این دو خطا اغلب نتیجه ی مورد نظر را از سئو خراب میکند. در این فصل درباره جلوگیری از این اشتباهات و اینکه چگونه بهترین کلمه کلیدی را پیدا کنیم صحبت میکنم. ولی در ابتدا باید کلمه کلیدی را تعریف کنیم.

یک کلمه کلیدی دقیقا چیست؟

اگر در بحث سئو تازه کار باشید، احتمالا کلید واژه یا کلمه کلیدی به گوشتان آشنا نیست.

یک کلمه کلیدی عبارت است از آنچه که شما می‌خواهید تا گوگل به سایت شما در مورد آن رتبه خوبی بدهد. یک کلمه کلیدی می‌تواند یک کلمه باشد، یا می‌تواند ترکیبی از کلمات باشد. اگر سعی می‌کنید یک کلمه را هدف قرار دهید، مراقب باشید! این کار ممکن است برای شما خطرناک باشد؛ و اینکه نتیجه چشم‌گیری برای شما به همراه نداشته باشد.

کلمه کلیدی_

در اینجا برخی از انواع مختلف کلمات کلیدی برای مثال وجود دارد:

کلیدواژه کلمات کلیدی: کلمات کلیدی با یک یا دو کلمه، به‌عنوان‌مثال فیلم‌های کلاسیک.

کلمات کلیدی باثبات: کلمات کلیدی با سه عبارات بیشتر مثل فیلم‌های کلاسیک Akira Kurosawa. کلمات کلیدی مسیریابی: کلمات کلیدی مورداستفاده برای تعیین یک نام تجاری یا وب‌سایت خاص. مثلاً فیس بوک، یوتیوب یا جیمیل

کلمات کلیدی اطلاعاتی: کلمات کلیدی مورداستفاده برای کشف یک موضوع خاص. این کلمات کلیدی عمدتاً شامل “چگونه به …” یا “بهترین‌ها …” هستند.

کلمات کلیدی معاملات و تجارت: کلمات کلیدی واردشده توسط گوگل توسط مشتریانی که مایل به تکمیل یک کار تجاری هستند، مثلاً خرید آنلاین.

در اغلب موارد، هدف قرار دادن کلیدواژه‌ها یا کلمات کلیدی برای مارک‌ها رقابتی است و قابلیت آزمون‌وخطا ندارد. اگر کلمه کلیدی به‌درستی انتخاب نشود فقط ترافیک بیهوده را برای سایت به همراه خواهد داشت. درحالی‌که اگر به‌درستی انتخاب شود می‌تواند سود و خریدوفروش بالا را برای سایت به همراه داشته باشد.


سایت پیشنهادی : فاکتورهای مهم در انتخاب کلمه کلیدی


در صورتی که مقاله چگونه از به روز رسانی های گوگل جلو بزنید رو نخونده اید پشنهاد میکنم یک نگاه به آن بیندازید. این مقاله قسمت پنجم از سری آموزش های سئو ۲۰۱۷ می باشد. با ما همراه باشید.