پاپ آپ ها پنجره های اضافه ای هستند که بعد از باز شدن صفحه ای از سایت خارج از کنترل کاربر باز می شوند و اکثرا جنبه تبلیغاتی دارند و با کدهای جاوا اسکریپت نوشته می شوند. در سال های اخیر استفاده از پاپ آپ در ایران بسیار رواج پیدا کرده است و دلیل آن هم چیزی جز بهبود رتبه الکسا در اینگونه سایت ها نمی باشد. استفاده از پاپ آپ در الکسا تاثیر مثبت دارد و باعث بهبود رنک الکسا می شود اما باعث اذیت کاربران سایت و مصرف زیادی از حجم اینترنت آنان می شود و ممکن است آن ها بعدها با دیدن نام سایت شما حتی روی آن کلیک نکنند که این کار باعث افت سایتتان در گوگل خواهد شد.

تاثیر خوب یا بد پاپ آپ بر روی سئو سایت

سایت هایی که از پاپ آپ برای تبلیغات استفاده میکنند از نظر سئو صدمات خیلی بدی را به سایت خود وارد میکنند، پاپ آپ باعث ایجاد Bounce rate یا نرخ فرار از سایت زیادی می شود چون اکثر کاربران وقتی وارد سایت می شوند و با صفحات تبلیغات زیادی مواجه می شوند به سرعت از سایت خارج می شوند و به صفحات دیگر سایت شما سر نمیزنند، بنابراین شما با گذاشتن تبلیغات پاپ آپ باعث کاهش تعداد کلیک ها بر روی مطالب سایتتان و کاهش ماندن بازدیدکنندگان در سایتتان شده اید. این عمل تاثیر منفی بر سئو سایت شما دارد. همچنین یکی از آیتم هایی که الگوریتم های گوگل خیلی به آن حساس هستند وجود کدهای مخرب جاوااسکریپت در سایت ها می باشد که اکثر کدهای پاپ آپ دارای این مشکل هستند.

در نتیجه اگر میخواهید برای افزایش درآمد و تبلیغ سایتتان از پنجره های پاپ آپ استفاده کنید در نظر داشته باشید که انجام این کار در دراز مدت باعث تاثیر منفی در سئو و پایین آمدن رتبه شما در گوگل خواهد شد زیرا گوگل در الگوریتم های جدید معیارهایی را در نظر میگیرد که به طور مستقیم به میزان رضایت کاربران از سایت وابسته است . شما با گذاشتن پنجره های پاپ آپ اعتبار خود را نزد کاربران سایت نیز از دست می دهید علاوه بر این با این کار باعث افزایش مصرف پهنای باند کاربران شده اید که از نظر اخلاقی درست نمی باشد. بنابراین توصیه ما به شما این است که تا حد امکان از اینگونه تبلیغات در سایت خود استفاده نکنید و تمرکز خود را برای بهبود تجربه کاربران در سایت بگذارید نه فرار آن ها از سایتتان.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *