الگوریتم پنگوئن

به‌روزرسانی الگوریتم ها در گوگل(الگوریتم پنگوئن) و مدت‌زمان استفاده از هر روش

به‌طور خلاصه، سیستم رتبه‌بندی گوگل در طول این 15 سال، سخت گیرانه تر و پیچیده‌تر شده است.

به بیان ساده، همه به دنبال رتبه خوب در جست‌وجوی گوگل هستند و همین‌طور گوگل تلاش می‌کند تا نتایج جست‌وجوی کاربرانش واقعی و صادقانه باشد.

به‌هرحال هر روشی، چالش‌های مربوط به خود را دارد. مثلاً در ابتدا چالشی که وجود داشت، تعدد یک کلمه کلیدی خاص بود که صاحبان وب‌سایت از آن استفاده می‌کردند؛ و مسلماً روشی وجود ندارد که هیچ‌گونه چالشی برای گوگل نداشته باشد. همچنین به تعدد لینک بر اساس کلمات، «لنگر متن یا انکر تکست» می‌گویند.

در مورد «انکر تکست» باید بگوییم که در لینکی که به سایت مربوطه اشاره دارد قرار می‌گیرد.

این مورد، چالش دیگری بود که اسپمرها آن را به وجود آوردند. در بعضی موارد، صاحبان مشاغل نیز از این روش استفاده می‌کردند تا رتبه خوبی در جست‌وجوی گوگل داشته باشند (مسلماً بر کسب‌وکارشان بسیار تأثیرگذار بوده است). در سال 2012، گوگل به‌روزرسانی تحت عنوان الگوریتم پنگوئن ارائه داد تا سایت‌های خاطی را مجازات کند. به این صورت که تعداد زیاد لینک‌های تقریباً یکسان که به یک صفحه خاص اشاره داشتند را به‌عنوان اسپم در نظر می‌گرفت و درنتیجه این به‌روزرسانی تعداد زیادی از این سایت‌ها (پس‌ازآن که از جست‌وجوی گوگل حذف شدند) با مشکلات بسیار در زمینه کسب‌وکارشان مواجه شدند.

الگوریتم های گوگل - پنگوئن

اگر استفاده از یک سری روش‌ها می‌تواند در آینده شمارا به‌عنوان اسپمر نشان دهد (به اصلاح خودمانی، تابلو باشد که شما اسپمر هستید!) این روش‌ها را استفاده نکنید. اینکه با توجه به، به‌روزرسانی‌های اخیر گوگل چه‌کارهایی می‌توان انجام داد در بخش‌های بعدی موردتوجه قرار می‌گیرد؛ اما به‌طورکلی اگر می‌خواهید رتبه خوبی در جست‌وجوی گوگل داشته باشند باید به 2 نکته زیر توجه داشته باشید:

  • هیچ‌وقت از روش‌های اسپم استفاده نکنید.
  • بدانید رتبه بالا تر در موتور جست و جو، به سئوی خوب بستگی دارد.

در صورتی که مقاله مقدمه ای بر عملکرد گوگل رو نخونده اید پشنهاد میکنم یک نگاه به آن بیندازید. این مقاله قسمت اول از سری آموزش های سئو 2017 می باشد. با ما همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *