همانطور که میدانید برای متمایز کردن تیترها از سایر محتوای موجود در مطالب از تگ های H1 تا H6 استفاده میکنیم، این تگ ها در کنار یکدیگر ساختار کلی را برای مطالب وبسایت شما تشکیل می دهند که به موتورهای جستجو کمک میکنند تا راحت تر موضوع مطالب سایت شما را مشخص کنند و بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت شما هدایت کنند. در این مقاله قصد داریم به طور دقیق تر به بررسی تگ های هدینگ و تاثیر آن ها در سئو وردپرس بپردازیم. با ما همراه باشید.

اهمیت استفاده از تگ عنوان و تگ های هدینگ

در ابتدا به تفاوت متا تگ عنوان با تگ های هدینگ یا تیتر ها اشاره میکنیم، عنوان هر صفحه نامی است که شما برای یک صفحه از سایت انتخاب میکنید و کاربر آن را درون متن مشاهده نمیکند. عنوان صفحه همان عبارتی است که در نتایج گوگل به صورت تیتر اصلی برای کاربران نمایش داده می شود اما هدینگ ها همان تیترهایی هستند که در متن نشان داده می شوند و برای کاربران و موتورهای جستجو قابل مشاهده می باشند. در کد HTML یک سایت هدینگ ها با استفاده از تگ های H شناخته می شوند و عنوان صفحات با تگ عنوان title مشخص می شود. درصورتی که شما از تگ عنوان و تیترهای مناسب و بهینه در صفحات وبسایت استفاده نکنید، خواندن محتوای سایت هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران دشوار و نامفهوم خواهد بود.

چگونه از تگ های هدینگ در محتوای وردپرس استفاده کنیم؟

  • در هر صفحه باید تنها یک بار از تگ H1 استفاده کنید و با استفاده از آن تیتر اصلی مقاله را مشخص کنید.
  • عناوین داخلی مطالب و زیر عنوان ها را که در اولویت دوم قرار دارند با تگ H2 مشخص کنید. با استفاده از تگ H2 میتوانید مطالب مهم مطالب خود را برای موتورهای جستجو و کاربران خواناتر کنید.
  • عنوان هایی که زیرمجموعه ی عنوان های دوم هستند و در اولویت سوم قرار دارند را در قالب تگ های هدینگ H3 استفاده کنید.
  • بر اساس اهمیت مطالب و اولویت عنوان های آن ها در محتوای صفحات میتوانید از تگ H2  تا H6 استفاده کنید.
  • تا جایی که ممکن است تگ عنوان و تگ های هدینگ را به صورت خلاصه و مفید ارائه کنید.
  • زمانی که محتوای یک صفحه بیش از ۱۰۰۰ کلمه می باشد، استفاده از تگ H4 لایه جدیدی را به ساختار صفحه اضافه میکند، همچنین شما میتوانید از این تگ در تیترهای با اهمیت کمتر که کلمات کلیدی در آن ها به کار برده نشده است استفاده کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *