اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی

یکی از موضوعات مهم و مورد بحث در بهینه سازی وب سایت ارتباط بین فعالیت در شبکه های اجتماعی و رتبه بندی سایت در نتایج گوگل می باشد.بعضی ازکارشناسان سئو معتقدند که تعداد اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی تاثیری در سئو ندارد و برخی دیگر معتقدند که اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی تاثیر بسیار زیادی در رتبه بندی سایت دارد. اما آنطور که به نظر میرسد پست هایی که به تعداد بیشتری در شبکه های اجتماعی منتشر می شوند از رتبه بهتری برخوردار خواهند بود. در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

آیا تعداد اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی برای کسب رتبه بهتر در گوگل موثر است؟

بعضی از کارشناسان معتقدند که گوگل در الگوریتم های خود توجه ویژه ای به اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی دارد و برای تعیین جایگاه سایت مانند تعداد لینک ها به تعداد اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی نیز توجه دارد، اما با توجه به لیستی که کمپانی Moz  منتشر کرده است تعداد به اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی از اهمیتی کمی برخوردار است و میتوان نتیجه گرفت که گوگل به اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر و…برای رتبه بندی بهتر در سایت ها اهمیت زیادی نمیدهد.

توجه گوگل به نرخ کلیک یا CRT و تاثر آن در رتبه بندی سایت ها

گوگل از مدل Machine Learning در الگوریتم های خود استفاده کرده است. الگوریتم های ماشین لرنینگ به نرخ تعامل بیشتر بسیار اهمیت میدهند. الگوریتم های گوگل برای اینکه به پاسخ درستی برسند به این نگاه میکنند که آیا محتوای یک سایت مردم را درگیر کرده است یا خیر زیرا درگیر شدن کاربران با محتوای سایت شما نشاندهنده مرتبط بودن آن محتوا برای الگوریتم گوگل است. الگوریتم گوگل اگر ببیند که مردم با محتوا درگیر نشده اند به دنبال محتوایی میگردد که بیشتر مردم را درگیر خود کرده باشد. زمانی که مطلبی در گوگل سرچ میشود گوگل برای اینکه کیفیت تجربه کاربری خود را افزایش دهد به فاکتورهای زیادی توجه میکند که یکی از آن ها نرخ کلیک می باشد. در واقع گوگل با توج به این موضوع که چه تعداد از کاربران بر روی نتیجه اول، نتیجه دوم، نتیجه سوم و… کلیک میکنند نرخ کلیک را تعیین میکند. این مورد در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و فیسبوک نیز وجود دارد و هر پستی که لایک و کامنت بیستری دریافت کند بیشتر در معرض نمایش قرار میگیرد.

در پایان باید گفت که استفاده از مطالب مناسب در شبکه های اجتماعی و جذب مخاطب و محتوایی که کاربر را با خود درگیر کند بهترین روش استفاده از شبکه های اجتماعی می باشد و میتواند در بهبود رتبه سایت شما در گوگل موثر باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *